ENGLISH (never used anymore Trollsmedblog: http://justliss.blogspot.com/
Bli tilhenger av Trollsmed på FACEBOOK
Klikk på smykket under!
Hvem hun er… voksen dame. Utdannet til sølvsmed fra hun var 16 og havnet i reparasjon…., begynte med perler da hun var 13 – men falt ut av faget etter noe år. Tok reklameutdannelse og var 25 år i reklamebransja før hun for 10 år siden tok oppigjen smykkene. NÅ lager hun perler av glass, porselen, keramikk og hva hun måtte finne på.
Og fletter kvister, om våren kalles jeg det Kvist-terapi. Frisk luft og lek i samme pinne!
Løper i skogen som et galent småtroll og fanger bær og frukt og sopp og pinner..Og lager smykker av det meste.
https://www.epla.no/shops/trollsmed/
https://www.epla.no/shops/kreativtsnop/
https://www.epla.no/shops/marked/
https://www.epla.no/shops/alvetaarefolket/
MAIL: trollsmed@trollsmed.com
http://trollsmedbeads.etsy.com/
Jeg liker å lage smykker uten metall, det er krevende.. men de som er allergiske mot metall skal og pynte seg. Og jeg er fanatisk mot nikkel og falskstemplerfuskere. Av og til har jeg humoristisk sans, men det er ikke alle som merker det, lissom… men noen inlegg blir litt sånn… DET får de tåle… jeg tåler jo kjeftemailene fra de som sier JAMMEN JEG GJØR RETT.
Vettu hva,..da skal du ha rett, og du trenger ikke fortelle meg at jeg ikke skal skrive sånn…
OK.. glem det… jeg skal være seriøs her…
Trollsmeds blog, Lises blogg, bare det at jeg har hatt denne bloggen så lenge at det var snurrebloggen..lenge før den ble en Trollsmedblogg.
Bloggen ble engang flyttet hitk og mye mangler, den handler om:
Alt som foregår i hue mitt.. etter årstiden-
Noen ganger er det ålræit.. da finner jeg bær i skogen som MÅ mmsès…
Smykker av porselen og håndlagde glassperler, kalt lampwork på unorsk…
… jeg har lagt ut noen lange læreserier hvor jeg har LÆRT meg teknikkene og delt erfaringene. Krevende øvelse i disse tider da smykkelagerne handler det meste ferdig på nett selv, istedet for å lage selv… … men OK, der ligger det.
Jeg har faktisk så vanlig navn at jeg likegodt kan være Trollsmed Lise Nilsen… 😉 Og Trollsmed er en yrkestittel på linje med snekker og rørlegger… siden det er 70-80 av oss med så spennende navn 🙂 .
Nettbutikkene mine er linket på siden av Bloggen! Facebook:
http://www.facebook.com/trollsmeden
http://www.justliss.com — gammel gammel kunstside..
Velkommen og takk for titten!
Smykker med andre metoder – jeg er sølvsmed — utdannet engang for hundre år siden men falt ut av faget for en generasjon siden. Og begynte påan igjen som godt voksen trollkjerring.
Nå tillater jeg meg å bruke alskens glass, stein, tre, porselen, bare materialene er solide….
Hvordan lager jeg porselensbitene mine..?
Sånn går no dagene…
.
Hei.
Jeg ønsker meg et sånn skaperglede hefte vist du har flere igjen da.
________
svar fra snurre
POSTKORT! Hm… flere tror det er brosjyrer, det STÅR postkort der altså….